עקרונות העיצוב של המטבח הכפרי

חולמים על מטבח בניחוח כפרי? אוהבים סגנון ביתי, נעים וחמים? הכירו את המאפיינים הבולטים ביותר של הסגנון הכפרי, שכדאי שיהיו גם בתכון המטבח שלכם >>

צבעוניות
במטבח בסגנון כפרי לרוב ישלטו גוונים מוארים, רכים ופסטלים של לבן, שמנת, בז', תכלת וירקרק, בשילוב גוונים טבעיים של עץ ליצירת אווירה ביתית וחמימה.

חומרי גלם
מטבח בסגנון כפרי מתאפיין בשימוש בחומרים טבעיים כמו עץ מלא, ברזל, זכוכית ואבן טבעית, המשתלבים בחלקים השונים של המטבח ויחד יוצרים מראה הרמוני וחם. לרוב, גימור החזיתות יהיה צבע בתנור בגוון הנבחר ("שלייפלק" בשפה המקצועית) או חיפוי פורניר. על האי יונח משטח בוצ'ר להשלמת המראה, ולעתים תתווסף יחידה תלויה שנותנת טוויסט מעניין למטבח: בצבע שונה מצבע המטבח, או בעלת חזיתות זכוכית מעוטרת ("זכוכית סבתא").

פרזול 
בשונה ממטבח בסגנון מודרני, בו הידיות חפורות כחלק אינטגרלי מחזית המגירה או הארון, במטבח בסגנון כפרי, הידיות הן חיצוניות (כלומר מורכבות על החזיתות בסוף ההתקנה) ולפרזול כולו יש תפקיד חשוב בקביעת הטון העיצובי של המטבח. לרוב, הידיות יהיו בסגנון עתיק, עשויות פליז או קרמיקה ופליז, ובחלק מהמקרים גם הצירים יהיו חשופים ובולטים.

חזיתות 
בעוד במטבח בסגנון מודרני החזיתות חלקות, במטבח הכפרי הן מתקשטות בפיתוחים, מסגרות ועיטורים למיניהם. החזיתות הפופולריות ביותר יהיו בעלות מסגרת כפרית היקפית, מחורצות או בעלות "תריסים". המהדרין גם יקפידו על יצירת "הפרדות" בין המגירות והארונות.

יחידות פתוחות ומדפים 
כחלק מתפיסת העולם הכפרית הקלאסית, הכלים, האביזרים, וחומרי הבישול מוצגים לראווה במטבח ולא מאוחסנים בתוך ארונות. כיום, ברוב המטבחים הכפריים מתוכננים שפע מקומות אחסון, אך לצידם נהוג להוסיף יחידות פתוחות או מדפים ובהם להניח כלים, צנצנות, ספרי בישול, או עציצים.

רוצים לקבל הצעת מחיר? הזינו פרטים כאן: